O KURSIE
Recertyfikacyjny kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy stanowi przypomnienie wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny Ratownictwa Medycznego. Recetyfikacja kończy się egzaminem państwowym, po którym uczestnicy otrzymują zaświadczenie z nadaniem tytułu RATOWNIKA.
ODBIORCY OFERTY - WAŻNE!
Kurs kierowany jest do osób, które ukończyły pełny, 66 godzinny Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i ich uprawnienia RATOWNIKA nie wygasły po upływie 3 lat, licząc od daty wydania zaświadczenia ukończenia kursu KPP.
Egzamin Recertyfikacyjny można zdawać w czasie 3 miesięcy przed datą utraty ważności zaświadczenia o ukończeniu Kursu KPP.
Po utracie ważności zaświadczenie o ukończeniu Kursu KPP przystąpienie do Recertyfikacji nie jest możliwe.
Warunkiem przystąpienia do recertyfikacji jest więc:
1) okazanie ważnego zaświadczenie o ukończeniu kursu KPP i uzyskaniu tytułu ratownika (wraz zapisem na kurs prosimy o dołączenie skanu zaświadczenia),
2) termin ważności ww. zaświadczenia upływa nie wcześniej niż na 3 miesiące przed datą planowanej recertyfikacji.
WYJAŚNIENIE PRZEPISÓW NA PRZYKŁADZIE
Aby przystąpić do egzaminu Recertyfiakcyjnego, Twoje zaświadczenie o ukończeniu Kursu KPP musi być jeszcze ważne!
Przykładowo:
Twoje zaświadczenie o ukończeniu Kursu KPP straci ważność 31.03.2020, więc do egzaminu recertyfikacyjnego możesz przystąpić w czasie 3 miesięcy przed tą datą, czyli w okresie czasu pomiędzy 01 stycznia a 31 marca 2020.
Jeśli chcesz odnowić swoje uprawnienia Ratownika ale Twoje zaświadczenie straciło ważność, wtedy konieczne jest ponowne zdanie pełnego Kursu KPP.
UWAGA!
Aby przystąpić do egzaminu Recertyfiakcyjnego, Twoje zaświadczenie o ukończeniu Kursu KPP musi być jeszcze ważne!
Jeśli chcesz odnowić swoje uprawnienia Ratownika ale Twoje zaświadczenie straciło ważność, konieczne jest ponowne zdanie pełnego Kursu KPP.
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMIN
Kurs obejmuje 2 dni szkoleniowe, w trakcie których realizowany jest praktyczny program zajęć przygotowujący do egzaminu, stworzony na podstawie programu zapisanego w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 03 grudnia 2019 r. zmieniającego wcześniejsze Rozporządzenie.
Kanał otwarty You Tube z niektórymi materiałami do nauki z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Egzamin składa się z dwóch części:
teoretycznej – test z 30 pytań, którego zaliczenie uzyskuje
się po zaznaczeniu min. 27 prawidłowych odpowiedzi.
praktycznej – dwa losowo wybrane zadania sprawdzające postępowanie w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy i dodatkowo, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie do nauki pierwszej pomocy.
ZAŚWIADCZENIA
Po pozytywnym zaliczeniu Egzaminu, każdy uczestnik kursu otrzymuje Zaświadczenie o Uzyskaniu Tytułu RATOWNIKA.
Wzór zaświadczenia jest zgodny z załacznikiem Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 03 grudnia 2019 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Wzór zaświadczenia po zaliczonym egzaminie recertyfikacyjnym różni się od zaświadczenia po ukończonym kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Ważność zaświadczenia - 3 lata od daty wystawienia zaświadczenia (od daty egzaminu).
PYTANIA EGZAMINACYJNE NALEŻY POBRAĆ TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z pytaniami przed egzaminem!