Kurs Doskonalący dla Ratowników Medycznych
Kurs EPALS (Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dzieci) już w styczniu!
Nowa oferta kursów na 2025 rok!
Nowość! KURS ALS – Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dorosłych
Podstawowa Opieka Zdrowotna

Transport sanitarny dla POZ w ramach umowy z NFZ

Świadczymy usługi transportu sanitarnego w ramach umowy z NFZ od 2011 roku dla pacjentów przychodni POZ woj. dolnośląskiego
i opolskiego.
  • Pracujemy w godzinach pracy przychodni POZ tj. od godz. 8:00 do 18:00, w pracujące dni tygodnia
  • Nasz dyspozytor czeka na Państwa zlecenia pod nr 71 7070707.

Nie masz zlecenia?

Potrzebujesz skorzystać z usługi transportu medycznego? Zapraszamy do zakładki transport prywatny lub kliknij poniżej
Transport sanitarny

Posiadam zlecenie

Otrzymałeś zlecenie na transport sanitarny od lekarza POZ? Masz umówiony termin w placówce medycznej, w której ma się odbyć wizyta? W takim razie nie czekaj i zadzwoń do naszego dyspozytora pod nr 71 7070707!

Ważne informacje dla pacjentów i zgłaszających transport:

  • Osobom z dysfunkcją narządu ruchu uniemożliwiającą korzystanie ze środków transportu publicznego ze względów n/w,

  • W przypadku konieczności podjęcia natychmiastowego leczenia w innej placówce leczniczej, wynikającej z potrzeby zachowania ciągłości leczenia z wyłączeniem stanów nagłego zagrożenia zdrowia lub życia,

  • Dla zachowania ciągłości leczenia, przy założeniu braku możliwości samodzielnego poruszania się pacjenta.

  • upewnij się, że masz wszystkie dokumenty w formie papierowej czyli skierowanie na transport sanitarny wystawione przez lekarza POZ oraz skierowanie do placówki medycznej (poradnia specjalistyczna, pracownia medyczna, szpital),

  • przed telefonem do nas, zadzwoń do placówki leczniczej, do której mamy jechać i umów wizytę na konkretny dzień i godzinę,

  • zadzwoń do nas zaraz po umówieniu terminu wizyty w placówce leczniczej.

Zespoły transportowe dla POZ pracują od 8.00 do 18.00 w pracujące dni tygodnia. Niektóre zespoły rozpoczynają pracę już od 7.00 aby jak najszybciej być w gotowości dla Państwa. Prosimy mieć na uwadze nasz czas pracy kiedy będą Państwo umawiać transport u naszego dyspozytora.

  • zespół transportu sanitarnego przyjedzie ambulansem punktualnie wg zgłoszenia pod wskazany adres,

  • wykonane zostaną podstawowe badania jak parametrów życiowych pacjenta i zapoznanie się z dokumentacją medyczną w tym sprawdzimy niezbędne skierowania,

  • ratownicy zniosą pacjenta do ambulansu w pozycji leżącej lub siedzącej zgodnie ze wskazaniami medycznymi, przy użyciu noszy (płaska powierzchnia, winda), płachty transportowej lub krzesła z pasami przystosowanego do transportu - zobacz sprzęt jakim dysponujemy

  • w ambulansie pacjent zostanie zabezpieczony pasami i ułożony w pozycji dostosowanej do wskazań medycznych,

  • zapewniamy monitorowanie stanu pacjenta podczas transportu przy zastosowaniu urządzeń medycznych zgodnie ze wskazaniami zdrowotnymi oraz poprzez obecność ratownika przy pacjencie,

  • po dojeździe do miejsca docelowego ratownicy przekazują pacjenta personelowi medycznemu placówki leczniczej lub przebywają stale z pacjentem podczas badań i zabiegów oczekując na zakończenie świadczeń zdrowotnych,

  • jeśli transport jest zamówiony w dwie strony, ratownicy po zakończeniu wizyty w placówce medycznej wykonują odwóz pacjenta.

Lekarz POZ ma prawo do zlecenia nam transportu pacjenta od miejsca zamieszkania pacjenta (wg deklaracji przy zapisywaniu się danego pacjenta do przychodni POZ) do najbliższej placówki leczniczej wykonującej świadczenia medyczne w danym zakresie plus ewentualny powrót.

Transporty do dalszej placówki niż najbliższa będą wymagały dopłaty jak wg cennika zamieszczonego w zakładce transport prywatny.

Zlecenia na transport sanitarny wykonujemy do 120 km licząc od miejsca zamieszkania pacjenta, do placówki leczniczej plus powrót do miejsca zamieszkania pacjenta. W przypadku dalszej drogi niezbędne jest skierowanie na transport daleki.

Jeśli odległość od miejsca przebywania pacjenta do placówki leczniczej na skierowaniu plus powrót do domu pacjenta jest większa niż 120 km to niezbędne jest uzyskanie skierowania na transport daleki.

W przypadku wymogu specjalistycznego leczenia pacjenta, jeśli w pobliżu miejsca zamieszkania pacjenta nie ma placówki leczniczej wykonującej świadczenia niezbędne dla leczenia danego schorzenia, lekarz POZ może wystawić skierowanie na transport daleki.

Po otrzymaniu tego skierowania pacjent lub rodzina pacjenta składa wniosek do NFZ o zgodę na taki transport. Po pozytywnej weryfikacji ze strony NFZ i po umówieniu terminu wizyty w placówce leczniczej można umawiać z nami termin realizacji transportu.

Jeśli skierowanie na transport sanitarny pacjenta, lekarz POZ wystawia do szpitalnego oddziały SOR lub IP, to transport jest realizowany jedynie w jedną stronę. Powrót pacjenta ze szpitala jest realizowany w ramach transportu danego szpitala.

Lekarz POZ może wystawić pacjentowi skierowanie na transport sanitarny do danego specjalisty tylko 1 raz. Na każdą następną wizytę u tego specjalisty w ramach kontynuacji leczenia, pacjent powinien otrzymać skierowanie na transport sanitarny od tego właśnie specjalisty.

Ratownicy bez problemu zabiorą rzeczy pacjenta o ile będą to podstawowe rzeczy niezbędne do hospitalizacji

  • Gwarantujemy dużą dyspozycyjność oraz doskonałą logistykę prowadzonych działań

  • Posługujemy się dedykowanym systemem informatycznym dla dyspozytora oraz dla zespołów w karetkach co pozwala na sprawną obsługę realizowanych zleceń

  • Pracujemy wyposażonymi i nowoczesnymi ambulansami ratunkowymi, które można zobaczyć w zakładce flota

Zobacz nas w akcji

Usługi transportu sanitarnego NFZ realizujemy w standardzie transportu medycznego co znacznie wyróżnia naszą firmę spośród konkurencji. Nasze karetki wyposażone są w najnowszy sprzęt medyczny spełniający wymogi dla Specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego. Ratownicy oraz ratownicy medyczni pełniący u nas dyżury mogą podjąć wszelkie niezbędne medyczne czynności ratunkowe w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
Nasz zespół to młodzi, doświadczeni i doskonale wyszkoleni ludzie. Co ważne oprócz profesjonalizmu w działaniach ratowniczych naszym standardem jest postępowanie z dużym szacunkiem i zrozumieniem dla pacjentów.
NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY

Zacznijmy współpracę już teraz

Warunkiem nawiązania współpracy z naszą firmą i skorzystania z usług transportu sanitarnego finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jest wypełnienie Załącznika nr 3 Prezesa NFZ, który to załącznik dostarczymy do Państwa wraz z ofertą w przypadku zainteresowania współpracą.

Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. +48 535 211 112, gdzie można umówić termin spotkania z pracownikiem naszej firmy.
ZAPRASZAMY !
Kontakt

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą? Porozmawiajmy

  • Działamy na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego
  • Informacja ogólna: +48 535 211 112
  • Dyspozytor: +48 71 7070707
  • Dyspozytor: ambulans@centrumtriage.pl
  • od poniedziałku do piątku w godz 9:00 - 16:00
Zgoda*

Ocena i leczenie dziecka w stanie ciężkim, zapobieganie i leczenie zatrzymania krążenia u dzieci.

  • Noworodki
  • Niemowlęta
  • Dzieci

Kurs jest adresowany do wszystkich pracowników ochrony zdrowia, zajmujących się pacjentami w stanie zagrożenia życia, w miejscach o wzmożonym nadzorze medycznym (SOR, OIOM, Sale Operacyjne, Sala Porodowa, Pogotowie Ratunkowe).

2 dni zajęć po 8 godzin

W zakresie szkolenia znajdują się wykłady, pokazy, stacje ćwiczeniowe.
Głównym elementem kursu są ćwiczenia w grupach do 6 osób na 1 instruktora.

Uniwersalny algorytm zatrzymania krążenia noworodka, niemowlęcia i dziecka

  • Rozpoznanie krytycznie chorego dziecka
  • Ocena i leczenie niewydolności oddechowej, w tym zasady tlenoterapii i wentylacja (różne techniki)
  • Dostęp donaczyniowy (w tym doszpikowy) i zasady płynoterapii
  • Rozpoznanie i leczenie wstrząsu
  • Zaburzenia rytmu serca
  • Scenariusze kliniczne w oparciu o algorytm ABCDE
  • Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dzieci, wraz z użyciem AED
  • Postępowanie w zadławieniu
  • Resuscytacja noworodka bezpośrednio po urodzeniu
  • Algorytmy zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci (rytmy defibrylacyjne i niedefibrylacyjne)
  • Zaawansowane scenariusze kliniczne realizowane w zespołach resuscytacyjnych – nabywanie umiejętności pracy zespołowej, zarządzania i odpowiedniej komunikacji
  • Opieka po-resuscytacyjna
  • Etyka w resuscytacji

Przed kursem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów elektronicznych i e-learningu. Przygotowane przez nas materiały edukacyjne to:
- konspekty zawierające opisy i algorytmy działań,
- film edukacyjne naszego autorstwa.
Polecamy także zakup podręczników z tematyki kursu wg wytycznych ERC 2021 w celu zapoznania się z treścią przed planowanym szkoleniem.

Na zakończenie kursu wydawane jest imienne zaświadczenie ukończenia szkolenia z zakresem tematyki na odwrocie dokumentu

Sklep ratownictwa medycznego:
ambulanse T, P i S
zestawy ratownicze
nosze elektryczne
Dowiedz się więcej

Pięciogodzinny czas szkolenia Pakietu Rozszerzonego pozwala nam na rozwinięcie tematyki o zagadnienia urazowe.Tworząc pakiety szkoleniowe wybraliśmy najważniejsze zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy pediatrycznej.

Szkolenie rozpoczynają wykłady z wykorzystaniem filmów i prezentacji multimedialnych poruszających szerokie spektrum zagadnień dotyczących pierwszej pomocy. Po zakończeniu wykładów realizowane są ćwiczenia w małych grupach szkoleniowych (8-10 osób na jednego Instruktora TRIAGE). Główny nacisk podczas kursu kładziemy na praktyczną część zajęć!

Na zakończenie kursu wszyscy uczestnicy otrzymują imienne Zaświadczenie Ukończenia Kursu pierwszej pomocy, z programem szkolenia na odwrocie zaświadczenia. Dokument ten, potwierdzając nabycie kwalifikacji, stanowi wartość prawną przy ewentualnej kontroli pracodawcy.
Po kursie przekazujemy Zamawiającemu protokół szkolenia, z imienną listą osób które go ukończyły, podpisami kadry instruktorskiej i wykazem omówionych tematów.

Szkolenie pięciogodzinne jest rozbudowane względem podstawowej propozycji o tematykę dotyczącą urazów, użądleń i oparzeń.

Program kursu:

  1. Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy

  2. Ogniwa łańcucha przeżycia (postępowanie wstępne):
    – rozpoznanie zagrożenia,
    – prawidłowe wezwanie pomocy,
    – kolejność czynności ratowniczych (algorytm)

  3. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci w różnym wieku oraz osób dorosłych postępowanie z osobą nieprzytomną

  4. Automatyczna Defibrylacja Zewnętrzna AED

  5. Nieurazowe stany zagrożenia życia u dzieci:

    – zadławienia,

    – omdlenia,

    – drgawki (wysoka temperatura lub epilepsja)

    – nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS),

    – duszność i stany astmatyczne,

    – napad afektywnego bezdechu

  6.  Specyfika urazów oraz zaopatrywanie ran z omówieniem składu apteczki pierwszej pomocy:

    – tamowanie krwotoków,

    – złamania, zwichnięcia, skręcenia,

    – użądlenia,

    – oparzenia.

Program kursu Pakietu Podstawowego, cieszy się największym zainteresowaniem, ponieważ w niedługim czasie (3 godziny) jesteśmy w stanie osiągnąć dobre wyniki edukacyjne przy zadowoleniu uczestników szkolenia oraz niewielkich kosztach szkolenia.

Szkolenie rozpoczynają wykłady z wykorzystaniem filmów i prezentacji multimedialnych poruszających szerokie spektrum zagadnień dotyczących pierwszej pomocy. Po zakończeniu wykładów realizowane są ćwiczenia w małych grupach szkoleniowych (8-10 osób na jednego Instruktora TRIAGE). Główny nacisk podczas kursu kładziemy na praktyczną część zajęć!

Na zakończenie kursu wszyscy uczestnicy otrzymują imienne Zaświadczenie Ukończenia Kursu pierwszej pomocy, z programem szkolenia na odwrocie zaświadczenia. Dokument ten, potwierdzając nabycie kwalifikacji, stanowi wartość prawną przy ewentualnej kontroli pracodawcy.
Po kursie przekazujemy Zamawiającemu protokół szkolenia, z imienną listą osób które go ukończyły, podpisami kadry instruktorskiej i wykazem omówionych tematów.

Szkolenie trzygodzinne obejmuje najważniejszą tematykę z zakresu pierwszej pomocy pediatrycznej jaką jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci w różnym wieku oraz nieurazowe stany zagrożenia życia. Z uwagi na coraz większą dostępność defibrylatorów automatycznych, przeprowadzone zostaną również zajęcia z resuscytacji osób dorosłych z użyciem Automatycznej Defibrylacji Zewnętrznej AED.

Program kursu:

  1. Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy

  2. Ogniwa łańcucha przeżycia (postępowanie wstępne):
    – rozpoznanie zagrożenia,
    – prawidłowe wezwanie pomocy,
    – kolejność czynności ratowniczych (algorytm)

  3. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci w różnym wieku oraz osób dorosłych postępowanie z osobą nieprzytomną

  4. Automatyczna Defibrylacja Zewnętrzna AED

  5. Nieurazowe stany zagrożenia życia u dzieci:

    – zadławienia,

    – omdlenia,

    – drgawki (wysoka temperatura lub epilepsja)

    – nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS),

    – duszność i stany astmatyczne,

    – napad afektywnego bezdechu


Jeśli interesuje Cię szersza oferta szkoleniowa oprócz szkoleń zaproponowanych przez nas powyżej to zapraszamy do kontaktu z nami. W standardzie oferujemy także:

  • Szkolenia i przygotowanie do zawodów ratowniczych dla Zakładowych Zespołów Ratownictwa,

  • Pokazami ratownictwa i szkoleniami w połączeniu z zabezpieczeniem medycznym imprez,

  • Zaawansowane szkolenia ratownictwa technicznego (drogowe, górskie, wodne),

  • Szkolenia z ewakuacji budynków,

  • Organizacja firmowych wyjazdów integracyjnych w połączeniu ze szkoleniem personelu.

ZAKRES TEMATYCZNY - CZAS SZKOLENIA - 8 godzin

Zaawansowany kurs dla zakładów pracy wyposażonych w Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, gdzie personel jest narażony na urazy. Dużą wagę przywiązujemy do realizacji symulowanych zajęć praktycznych wykorzystując sytuacje zagrożenia obecne w danym zakładzie. Kompleksowa oferta pakietu zaawansowanego obejmuje także postępowanie ratownicze w przypadku wypadku komunikacyjnego . Program kursu został zaplanowany na 8 godziny zajęć teoretycznych i praktycznych.

  • Rozpoznanie zagrożenia

  • Wezwanie pomocy

  • Postępowanie z osobą nieprzytomną

  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i Automatyczna Defibrylacja Zewnętrzna osób dorosłych

  • Stany nagłe u dzieci oraz Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci w różnym wieku

  • Nieurazowe stany zagrożenia życia dorosłych

  • Urazy i krwotoki

  • Oparzenia

  • Porażenia prądem elektrycznym

  • Postępowanie ratownicze po wypadku komunikacyjnym (w tym ewakuacja poszkodowanych z pojazdu)

  • Symulowane akcje ratownicze z wykorzystaniem zdobytej wiedzy

 

ZAKRES TEMATYCZNY - CZAS SZKOLENIA - 5 godzin

Szkolenie pakietu rozszerzonego oprócz nieurazowych stanów zagrożenia życia oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora AED, obejmuje także postępowanie ratownicze w przypadku urazów i krwotoków.

Program zajęć teoretycznych i praktycznych.

  • Rozpoznanie zagrożenia

  • Wezwanie pomocy

  • Postępowanie z osobą nieprzytomną

  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i Automatyczna Defibrylacja Zewnętrzna osób dorosłych

  • Stany nagłe u dzieci oraz Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci w różnym wieku

  • Nieurazowe stany zagrożenia życia dorosłych

  • Urazy i krwotoki,

  • Symulowane akcje ratownicze z wykorzystaniem zdobytej wiedzy

ZAKRES TEMATYCZNY - CZAS SZKOLENIA - 3 godziny

Kurs opracowany został dla grup zawodowych, które na swoim stanowisku pracy nie są narażona na urazowe stany zagrożenia życia. Szkolenie obejmuje najważniejszą tematykę z zakresu pierwszej pomocy jaką jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa osób dorosłych z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED.

Program zajęć teoretycznych i praktycznych.

  • Rozpoznanie zagrożenia

  • Wezwanie pomocy

  • Postępowanie z osobą nieprzytomną

  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i Automatyczna Defibrylacja Zewnętrzna osób dorosłych

  • Nieurazowe stany zagrożenia życia

  • Symulowane akcje ratownicze z wykorzystaniem zdobytej wiedzy

Pracujemy na algorytmach i scenariuszach, które przy ich wykorzystaniu w praktyce gwarantują prawidłowe postępowanie ratownicze. Nauczamy nie tylko technicznych umiejętności poszczególnych procedur medycznych, ale także pracy zespołowej niezbędnej do prawidłowego postępowania z pacjentem.Realizm ćwiczeń gwarantują nam najwyższe modele fantomów firmy Laerdal (seria SIM). Pracujemy na wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC 2021)

  • Dorośli

Pracownicy służby zdrowia (lekarze, lekarze stomatologii, pielęgniarki ratownicy medyczni), pracujących w przychodniach lekarskich, gabinetach stomatologicznych, domach opieki jak ZOL lub DPS; czyli w miejscach przebywania pacjentów bez stałego ryzyka zaistnienia sytuacji nagłych.

1 dzień, 8 godzin

W zakresie szkolenia znajdują się wykłady, pokazy, stacje ćwiczeniowe.
Głównym elementem kursu są ćwiczenia w grupach do 6 osób na 1 instruktora.

Ocena pacjenta oraz uniwersalny algorytm zatrzymania krążenia

  • Monitorowanie i odczyt parametrów życiowych pacjenta
  • Drożność dróg oddechowych i tlenoterapia z wykorzystaniem alternatyw do intubacji
  • Sytuacje szczególne: wstrząs anafilaktyczny, epilepsja, udar mózgowy, omdlenie, hipowolemia
  • Zatrzymanie krążenia – scenariusze ćwiczeniowe
  • Defibrylacja w trybie automatycznym (AED) lub manualnym
  • Przygotowanie pacjenta do przekazania go zespołowi resuscytacyjnemu lub pogotowiu ratunkowemu
  • Opieka po-resuscytacyjna

Materiały edukacyjne:
Przed kursem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów elektronicznych i e-learningu. Przygotowane przez nas materiały edukacyjne to:
- konspekty zawierające opisy i algorytmy działań,
- film edukacyjne naszego autorstwa.
Polecamy także zakup podręczników z tematyki kursu wg wytycznych ERC 2021 w celu zapoznania się z treścią przed planowanym szkoleniem.

Na zakończenie kursu wydawane jest imienne zaświadczenie ukończenia szkolenia z zakresem tematyki na odwrocie dokumentu

Najważniejsze tematy poruszane na kursie to rozpoznanie pacjenta w stanie ciężkim, leczenie potencjalnych przyczyn NZK w tym rozpoznanie i leczenie zaburzeń rytmu serca oraz leczenie zatrzymania krążenia. Podczas kursu duży nacisk kładziemy na umiejętności pracy zespołowej, zarządzania zespołem oraz na nabycie i doskonalenie umiejętności technicznych poszczególnych działań medycznych. Realizm ćwiczeń gwarantują nam najwyższe modele fantomów firmy Laerdal (seria SIM).Pracujemy na wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC 2021)

  • Dorośli

Kurs jest adresowany do wszystkich pracowników ochrony zdrowia, zajmujących się pacjentami w stanie zagrożenia życia, w miejscach o wzmożonym nadzorze medycznym (SOR, OIOM, Sale Operacyjne, Pogotowie Ratunkowe).

2 dni zajęć po 8 godzin dziennie

W zakresie szkolenia znajdują się wykłady, pokazy, stacje ćwiczeniowe.
Głównym elementem kursu są ćwiczenia w grupach do 6 osób na 1 instruktora.

Uniwersalny algorytm zatrzymania krążenia

  • Drożność dróg oddechowych i tlenoterapia
  • Monitorowanie i odczyt parametrów życiowych pacjenta
  • Defibrylacja
  • Zaburzenia rytmu serca – rozpoznawanie i leczenie
  • Równowaga kwasowo-zasadowa
  • Zatrzymanie krążenia – scenariusze ćwiczeniowe
  • Zatrzymanie krążenia w sytuacjach szczególnych: podtopienie, hipotermia, ciąża, anafilaksja, zatrucia, astma, hipowolemia
  • Opieka po-resuscytacyjna
  • Etyka w resuscytacji

Przed kursem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów elektronicznych i e-learningu. Przygotowane przez nas materiały edukacyjne to:
- konspekty zawierające opisy i algorytmy działań,
- film edukacyjne naszego autorstwa.
Polecamy także zakup podręczników z tematyki kursu wg wytycznych ERC 2021 w celu zapoznania się z treścią przed planowanym szkoleniem.

Na zakończenie kursu wydawane jest imienne zaświadczenie ukończenia szkolenia z zakresem tematyki na odwrocie dokumentu

Rozpoznanie dziecka w stanie zagrożenia zdrowia i życia oraz podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dzieci.

  • Noworodki
  • Niemowlęta
  • Dzieci

Kurs jest adresowany do wszystkich pracowników ochrony zdrowia, zajmujących się pacjentami w stanie zagrożenia życia, w miejscach o wzmożonym nadzorze medycznym (SOR, OIOM, Sale Operacyjne, Sala Porodowa, Pogotowie Ratunkowe).

1 dzień  zajęć  - 8 godzin

W zakresie szkolenia znajdują się wykłady, pokazy, stacje ćwiczeniowe.
Głównym elementem kursu są ćwiczenia w grupach do 6 osób na 1 instruktora.

Uniwersalny algorytm zatrzymania krążenia noworodka, niemowlęcia i dziecka

  • Rozpoznanie krytycznie chorego dziecka
  • Ocena i leczenie niewydolności oddechowej, w tym zasady tlenoterapii i wentylacja (różne techniki)
  • Rozpoznanie i leczenie wstrząsu
  • Zaburzenia rytmu serca
  • Scenariusze kliniczne w oparciu o algorytm ABCDE
  • Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dzieci, wraz z użyciem AED
  • Postępowanie w zadławieniu
  • Zaawansowane scenariusze kliniczne realizowane w zespołach resuscytacyjnych – nabywanie umiejętności pracy zespołowej, zarządzania i odpowiedniej komunikacji

Przed kursem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów elektronicznych i e-learningu. Przygotowane przez nas materiały edukacyjne to:
- konspekty zawierające opisy i algorytmy działań,
- film edukacyjne naszego autorstwa.
Polecamy także zakup podręczników z tematyki kursu wg wytycznych ERC 2021 w celu zapoznania się z treścią przed planowanym szkoleniem.

Na zakończenie kursu wydawane jest imienne zaświadczenie ukończenia szkolenia z zakresem tematyki na odwrocie dokumentu

Nauczymy Cię działać tak abyś mógł bezpiecznie dla siebie uratować życie osobie poszkodowanej. Zatrzymanie krążenia to nie koniec – dzięki Tobie Pracujemy na algorytmach i scenariuszach, które przy ich wykorzystaniu w praktyce gwarantują prawidłowe postępowanie ratownicze. Nauczamy nie tylko technicznych umiejętności poszczególnych procedur medycznych, ale także organizacji akcji ratunkowej przy wykorzystaniu świadków zdarzenia. Realizm ćwiczeń gwarantują zaawansowane fantomy z elektronicznymi modułami oceny prowadzonych działań. Pracujemy na wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC 2021)

  • Dorośli

Do osób bez wykształcenia medycznego. Odbiorcami mogą być firmy i instytucje, szkoły oraz osoby indywidualne.

1 dzień, 4 godziny

W zakresie szkolenia znajdują się wykłady, pokazy, stacje ćwiczeniowe.
Głównym elementem kursu są ćwiczenia w małych grupach do 8 osób na 1 instruktora.

Ocena pacjenta oraz uniwersalny algorytm postępowania w przypadku zatrzymania krążenia z użyciem Defibrylatora AED

  • Ocena poszkodowanego w stanie zagrożenia życia,
  • Bezpieczna wentylacja (użycie maski twarzowej) lub zasada odstąpienia od oddechów zastępczych,
  • Uciskanie klatki piersiowej,
  • Obsłudze automatycznego defibrylatora zewnętrznego,
  • Scenariusze działań resuscytacyjnych z użyciem AED,
  • Postępowanie w przypadku zadławienia, układanie pacjenta do pozycji boczna bezpiecznej, omdlenie, ogrzewanie bierne,
  • Przekazanie pacjenta zespołowi pogotowia ratunkowego

Zachęcamy do skorzystania z dodatkowych pakietów rozszerzających program szkolenia.
Dostępne pakiety:
- Nieurazowe stany zagrożenia życia,
- Postępowanie z pacjentem urazowym,
- Resuscytacja dzieci
Każdy pakiet przekierowuje do podstrony z opisem zajęć dodatkowych

Przed kursem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów elektronicznych i e-learningu. Przygotowane przez nas materiały edukacyjne to:
- konspekty zawierające opisy i algorytmy działań,
- film edukacyjne naszego autorstwa.

Na zakończenie kursu wydawane jest imienne zaświadczenie ukończenia szkolenia z zakresem tematyki na odwrocie dokumentu

Wezwij Ambulans

Dowiedz się więcej.
Kliknij tutaj
Karetka "T"
Karetka "P"
Karetka "S"
Bariatryczna

Formularz aplikacji o pracę

    2 ratowników
    Ambulans transportowy (karetka T) 
    2 ratowników medycznych
    Ambulans transportowy (karetka P) 
    lekarz i 2 ratowników medycznych
    Ambulans transportowy (karetka S) 
    dla S, P lub T w zależności od zlecenia